Eucharystia - bp Tihamér Tóth

Kościół wobec Eucharystii zna tylko jeden gest: klęczenie! Jest to zupełnie zrozumiałe! Tak zawrotnej tajemnicy nie można powitać stojąco, należy się pochylić i upaść na kolana. Po wypowiedzeniu przez kapłana kilku słów nad małą Hostią niepokaźny kawałek chleba zawiera w sobie większy skarb, niż ziemia i cały wszechświat ze swoją krasą i przepychem.

bp Tihamér Tóth, Eucharystia

Aktualności z Granicznej

1 minute reading time (209 words)

Ogłoszenia parafialne 19.08.2018

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

19 sierpnia 2018 – XX Niedziela Zwykła

 

W naszej modlitwie łączymy się dzisiaj duchowo z parafianami, którzy nas reprezentują na diecezjalnej pielgrzymce w Piekarach Śląskich. Choć modlimy się w różnych miejscach, przeżywamy jednak duchową jedność wiary i razem odczuwamy obecność i opiekę naszej Wniebowziętej Pani.

  

Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na nowe ławki do naszego kościoła.

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

W środę przypada Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej. Modlitwa nowenny do Matki Bożej będzie w tym dniu przy figurze Maryi obok kościoła.

 

Składamy serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim, którzy w tym roku postarali się o przygotowanie odpustu parafialnego.

 

Podobnie jak w latach ubiegłych, możemy przyłączyć się do akcji „Plecak pełen uśmiechu”. Z zakrystii można zabrać pusty plecak dla dziecka z karteczką z załączonym imieniem i wiekiem dziecka, który jako dar serca wyposażamy w najważniejsze przybory szkolne. W ten sposób chcemy wesprzeć 26. dzieci ze szkoły podstawowej, które objęte są opieką świetlicy Caritas przy ul. Brata Alberta. Potrzebne są przybory szkolne oraz materiały do prac plastycznych. Plecaki prosimy dostarczyć do kancelarii lub zakrystii do przyszłej niedzieli.

 

W ubiegłą niedzielę znaleziono kopertę z darem dla Marcelka. Kontakt w zakrystii.

 

Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary materialne, za tydzień kolekta na potrzeby parafii.

  

Intencje mszalne 19.08.2018
Ogłoszenia parafialne 12.08.2018