Eucharystia - bp Tihamér Tóth

Kościół wobec Eucharystii zna tylko jeden gest: klęczenie! Jest to zupełnie zrozumiałe! Tak zawrotnej tajemnicy nie można powitać stojąco, należy się pochylić i upaść na kolana. Po wypowiedzeniu przez kapłana kilku słów nad małą Hostią niepokaźny kawałek chleba zawiera w sobie większy skarb, niż ziemia i cały wszechświat ze swoją krasą i przepychem.

bp Tihamér Tóth, Eucharystia

Aktualności z Granicznej

2 minutes reading time (420 words)

Ogłoszenia parafialne 09.09.2018

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

9 września 2018 – XXIII Niedziela Zwykła

 

Bóg jakby ukrywa swoją sprawiedliwość, a eksponuje dobroć, sam przychodzi, by nas zbawić (por. Iz 35,4). Pochylając się nad ludzką biedą, w jakiś sposób wywyższa skrzywdzonych przez życie, pokazuje, że nie ma ludzi lepszych i gorszych. Ciągle musimy korygować nasze spojrzenie na drugiego człowieka. Bezwiednie przyciąga nas uroda, ładny strój, wdzięk. Choroba, nędza materialna czy duchowa odstręczają. Dlatego prośmy Jezusa, żeby nauczył nas patrzeć na siebie samych i na drugiego człowieka Jego oczyma.”

 

 

 

W naszej parafii gościmy dzisiaj ojca Zbigniewa Ptaka, paulina, który wygłosi do nas Słowo Boże.

 

Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii.

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Zapraszamy na nieszpory niedzielne o godz. 17.00, a następnie na adorację Najśw. Sakramentu.

 

W środę przypada Uroczystość NMP Piekarskiej, głównej patronki archidiecezji. O godz. 12.00 w katedrze biskup nominat Grzegorz Olszowski otrzyma sakrę biskupią.

 

W czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.

 

W czwartek również zapraszamy na czuwanie fatimskie. Msza św. ze słowem orędzia o 18.00, następnie różaniec i procesja światła.

 

W piątek przypada Święto Podwyższenia Krzyża Św. Po każdej Mszy św. poświęcamy przyniesione do kościoła krzyże.

 

W sobotę wspominamy Matkę Bożą Bolesną. O godz. 8.00 Msza św. odpustowa Apostolstwa Dobrej Śmierci. Zapraszamy członków oraz chętnych do włączenia się do wspólnoty. Po Mszy św. różaniec do siedmiu boleści Maryi oraz spotkanie w salce.

 

W sobotę też, w godzinach porannych odwiedzimy chorych parafian. Zgłoszenia w kancelarii.

 

Również w sobotę o godz. 10.30 w salce parafialnej pierwsze po wakacjach spotkanie Dzieci Maryi. Zapraszamy też dzieci chętne do włączenia się do wspólnoty.

 

Dzieci oraz opiekunowie świetlicy środowiskowej św. Brata Alberta serdecznie dziękują wszystkim parafianom, którzy zaangażowali się w pomoc w wyposażeniu szkolnych plecaków.

 

Następnym gestem miłości Caritas ze strony naszej wspólnoty będzie kolejna pomoc dla rodzin w Aleppo w Syrii. Zebrane dotychczas ofiary materialne na pomoc rodzinom chrześcijańskim w trudnej sytuacji egzystencjalnej oraz dar jednej z parafianek posłużą na ten cel. O szczegółach poinformujemy.

 

Intencje mszalne na rok 2019 będziemy mogli zamawiać od środy 19 września.

 

Pierwsze spotkanie przygotowujące do Wczesnej Komunii św. będzie w ostatnim tygodniu września, po ustaleniu terminu.

 

Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary materialne, za tydzień kolekta na cele remontowe naszego kościoła.

 

Polecamy nowego Gościa Niedzielnego, Małego Gościa dla dzieci, Tygodnik oraz najnowszy numer Pielgrzyma. Znajdziemy w nim m.in. fragmenty homilii ks. biskupa nominata z Wigilii Wniebowzięcia NMP, rozmowę z naszym odpustowym kaznodzieją – ks. Andrzejem Niedzielskim ze Lwowa oraz tekst poświęcony Wielkiej Nowennie Różańcowej.

 



 

Komunikat o śmierci i pogrzebie śp. abp. Szczepana...
Intencje Mszy świętych 09.09.2018