Eucharystia - bp Tihamér Tóth

Kościół wobec Eucharystii zna tylko jeden gest: klęczenie! Jest to zupełnie zrozumiałe! Tak zawrotnej tajemnicy nie można powitać stojąco, należy się pochylić i upaść na kolana. Po wypowiedzeniu przez kapłana kilku słów nad małą Hostią niepokaźny kawałek chleba zawiera w sobie większy skarb, niż ziemia i cały wszechświat ze swoją krasą i przepychem.

bp Tihamér Tóth, Eucharystia

Aktualności z Granicznej

2 minutes reading time (324 words)

Ogłoszenia duszpasterskie 10.02.2019

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

10 lutego 2019, V Niedziela Zwykła

 

Są sytuacje, w których Bóg pozwala człowiekowi doświadczyć czegoś ze swej wspaniałości i świętości. Rozpoznajemy wówczas swoją małość i grzeszność i gotowi jesteśmy w bojaźni zawołać wraz z Izajaszem: Biada mi!, lub wraz z Piotrem: Odejdź ode mnie, Panie!. Ale ta bojaźń jest jednocześnie pełna zachwytu. Wielkość Boga zdumiewa, ale nie niszczy człowieka. Piotr wprawdzie zawołał odruchowo: Odejdź!, ale jego serce z całą pewnością mówiło coś dokładnie przeciwnego. Objawiając nam swoją świętość i wspaniałość, Bóg chce nas pociągnąć ku sobie i uczynić swoimi świadkami wobec ludzi.”

 

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na remont Papieskiego Kolegium Polskiego w Rzymie.

 

Dzisiaj o 17.00 nieszpory i adoracja Najświętszego Sakramentu.

 

W poniedziałek przypada wspomnienie NMP z Lourdes i zarazem Światowy Dzień Chorego. Radio eM będzie transmitować ze szpitala w Goduli Mszę św. w intencji chorych archidiecezji o godz. 10.00. W naszym kościele Msza św. w intencji chorych Parafian będzie o 18.00.

 

W środę o 18.00 będzie w intencji Solenizantów miesiąca lutego. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

 

Także w środę na wieczorną modlitwę zapraszamy Apostolat Matki Bożej Pielgrzymującej.

 

W piątek po Mszach o 8.00 i 18.00 odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

 

W sobotę odwiedzimy chorych i wiekiem osłabionych Parafian. Naszych chorych poprosimy o modlitwę w intencji rekolekcji wielkopostnych w parafii. Zgłoszenia w kancelarii.

 

Zapraszamy do włączenia do nowopowstającego chóru parafialnego. Przesłuchania będą 18, 21 i 25 lutego o godz. 19.00 w salce. Prosimy o przygotowanie dowolnej pieśni. Więcej informacji na plakacie.

 

Zapraszamy do udziału w rekolekcjach dla członków Żywego Różańca w Wodzisławiu Śl. -Kokoszycach w dniach od 15 do 17 lutego. Informacje i zapisy w kancelarii do wtorku włącznie.

 

Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary. W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby remontowe naszego kościoła.

 

Polecamy pisma katolickie, w tym szczególnie najnowszy numer parafialnego „Pielgrzyma”. W numerze m.in. wywiad z Siostrą Darią, tekst o Akademii Kobiecości w Szkole Maryi i o cudownych schodach Św. Józefa.

  

Intencje Mszy świętych 10.02.2019
Intencje Mszy świętych 03.02.2019