Eucharystia - bp Tihamér Tóth

Kościół wobec Eucharystii zna tylko jeden gest: klęczenie! Jest to zupełnie zrozumiałe! Tak zawrotnej tajemnicy nie można powitać stojąco, należy się pochylić i upaść na kolana. Po wypowiedzeniu przez kapłana kilku słów nad małą Hostią niepokaźny kawałek chleba zawiera w sobie większy skarb, niż ziemia i cały wszechświat ze swoją krasą i przepychem.

bp Tihamér Tóth, Eucharystia

Aktualności z Granicznej

2 minutes reading time (452 words)

Ogłoszenia duszpasterskie 15.09.2019

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

15 września 2019, XXIV Niedziela Zwykła

 

Słowo Boże wychodzi dzisiaj naprzeciw naszej skłonności do ocen i osądów, dzielenia ludzi na dobrych i złych. Cudze braki, wady, przewinienia często budzą w nas oburzenie i niechęć. Tymczasem wszyscy w równym stopniu potrzebujemy miłosierdzia. Jeśli dane jest nam dostrzec słabości naszych bliźnich, to tylko po to, byśmy jak Abraham orędowali za nimi u Boga. Z nadzieją, że ktoś inny, widząc nasze zło, pomodli się i za nas.

 

 

 

Kolekta dzisiejszego dnia przeznaczona jest na Wydział Teologiczny UŚ.

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Dzisiaj o godz. 17.00 liturgia nieszporów i adoracja Najświętszego Sakramentu.

 

W poniedziałek o godz. 8.00 Msza św. odpustowa członków i sympatyków Apostolstwa Dobrej Śmierci. Po Mszy Św. Różaniec do siedmiu Boleści Maryi oraz ważne spotkanie w salce.

 

We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie zelatorów Żywego Różańca przed jubileuszem 25-lecia istnienia.

 

W środę przypada Święto Świętego Stanisława Kostki. Msza św. w intencji młodzieży naszej parafii o godz. 18.00. Na Mszę św. wieczorną zapraszamy także Apostolat Matki Bożej Pielgrzymującej oraz wszystkich solenizantów miesiąca września.

 

W środę o 19.00 w kościele spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I. Komunii św.

 

W tym tygodniu przypada III. piątek miesiąca. Koronkę do Miłosierdzia Bożego odmówimy po Mszach św. o godz. 8.00 i 18.00.

 

W sobotę odwiedziny chorych i wiekiem osłabionych parafian. Zapisy w kancelarii.

 

W sobotę w katowickiej katedrze pielgrzymka osób bierzmowanych w tym roku. Początek o godz. 10.30. Szczegóły w gablotce.

 

Również w sobotę w Bogucicach o godz. 10.00 Dzień Skupienia regionu śląskiego członków Apostolstwa Dobrej Śmierci. W programie Msza Św, różaniec, droga krzyżowa oraz spotkanie w salce.

 

Uczniowie klas ósmych zamieszkujący na terenie naszej parafii, którzy chcą przystąpić do bierzmowania, mogą się zapisać w kancelarii w piątek od godz. 15.00 do 17.00. Zapisy do końca września.

 

Jeszcze w tym tygodniu w kancelarii przyjmujemy zapisy dzieci do wczesnej Komunii św.

 

Intencje mszalne na rok 2020 można zamawiać w kancelarii od poniedziałku. W pierwszej kolejności, przez pierwsze trzy tygodnie, przyjmujemy intencje dziękczynne, jubileuszowe i urodzinowe.

 

Dzieci oraz opiekunowie świetlicy środowiskowej św. Brata Alberta dziękują parafianom, którzy wyposażyli im szkolne plecaki. Dzieci przygotowały dobrodziejom pamiątki, które czekają w zakrystii.

 

Politechnika Śląska organizuje bezpłate badanie słuchu. W gablotce są informacje o tym, kto, gdzie i kiedy może skorzystać z badań.

 

Wydział Teologiczny UŚ w Katowicach przyjmuje we wrześniu kandydatów na studia na dwóch kierunkach: teologia oraz nauki o rodzinie. Więcej informacji na stronie internetowej www.wtl.us.edu.pl

 

Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary, za tydzień kolekta na potrzeby remontowe naszego kościoła.

 

Polecamy pisma katolickie, w tym najnowszy numer naszego parafialnego „Pielgrzyma”, w którym znajdziemy m.in. wywiad z ks. Adrianem Urbańskim – neoprezbiterem, relację z przebiegu uroczystości odpustowych oraz z pielgrzymki na Górę Św. Anny, tekt o ojcach pustyni oraz wieści z Francji od księdza Rafała Bogackiego.

  

Intencje Mszy świętych 15.09.2019
Intencje Mszy Świętych 08.09.2019