Eucharystia - bp Tihamér Tóth

Kościół wobec Eucharystii zna tylko jeden gest: klęczenie! Jest to zupełnie zrozumiałe! Tak zawrotnej tajemnicy nie można powitać stojąco, należy się pochylić i upaść na kolana. Po wypowiedzeniu przez kapłana kilku słów nad małą Hostią niepokaźny kawałek chleba zawiera w sobie większy skarb, niż ziemia i cały wszechświat ze swoją krasą i przepychem.

bp Tihamér Tóth, Eucharystia

Aktualności z Granicznej

2 minutes reading time (394 words)

Ogłoszenia duszpasterskie 29.09.2019

 

Ogłoszenia duszpasterskie 

29 września 2019, XXVI Niedziela Zwykła

„Bogaty w miłosierdziu swoim Bóg jest tym, którego objawił nam Jezus Chrystus jako Ojca. Objawił nam Go zaś i ukazał w sobie – Jego Synu” („Dives in misericordia”). Bóg więc nieustannie kieruje do nas wezwanie miłości i miłosierdzia, a największym Jego przykazaniem jest obowiązek miłości Boga i bliźniego. Udział w tej Eucharystii ma być znakiem miłości do bliźnich, którzy nas otaczają, potrzebują naszej pomocy i materialnego wsparcia.

 

Kolekta dzisiejszego dnia przeznaczona jest na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dzisiaj o godz. 17.00 liturgia nieszporów i adoracja Najświętszego Sakramentu.

Od wtorku rozpoczynamy codzienną modlitwę różańcową. Zapraszamy w tygodniu na 17.15,  w niedziele na 17.00. Przedstawicieli grup parafialnych prosimy o prowadzenie różańca w poszczególne dni października. Lista dostępna jest w zakrystii.

We wtorek wspominamy św. Teresę od Dzieciątka Jezus. Apostolstwo Dobrej Śmierci zaprasza na Mszę św. o 8.00, a Siostry Karmelitanki zapraszają do swojej kaplicy na Msze św. o 6.30 lub 18.00.

W środę wspominamy naszych świętych Aniołów Stróżów.

W środę o 19.00 pierwsze spotkanie dla uczniów klas VIII przygotowujących się do bierzmowania. 

W I. czwartek m-ca o 18.00 Msza św. w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. 

W I. piątek o 8.00 Msza św. wynagradzająca Sercu Bożemu, z Litanią oraz spotkanie seniorów.

W piątek o 16.30 Msza św. w intencji dzieci naszej parafii. Spowiedź dla dzieci od 16.00.

W I. sobotę o 8.00 Msza św. i różaniec w intencjach wynagrodzających Niepokalanemu Sercu Maryi.

Na Mszę św. o godz. 8.00 w sobotę zapraszamy całą wspólnotę Żywego Różańca z okazji przypadającego w tym roku jubileuszu 25-lecia istnienia. Po Mszy św. i różańcu spotkanie dla wszystkich w salkach.

W sobotę również pielgrzymka nauczycieli, wychowawców i katechetów do Piekar Śląskich. Szczegóły na plakacie w gablotce.

Zapraszamy na VIII. pielgrzymkę Żywego Różańca i wspólnot maryjnych do katowickiej katedry, w sobotę 12 października, od 10.30.

Intencje mszalne na rok 2020 zamawiamy w kancelarii. Jeszcze w tym tygodniu tylko dziękczynne, a od 7. października – za zmarłych.

Władze Miasta proszą o przekazanie informacji, że w związku z zarządzonymi na dzień 13 października wyborami do Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej powstała konieczność zmiany siedziby lokalu wyborczego mieszącego się dotychczas w budynku przy ul. Granicznej 27. Szczegóły w gablotkach.

Również w gablotkach znajdziemy informację na temat powstającej w naszej dzielnicy Rady Jednostki Pomocniczej nr 4 Osiedle Paderewskiego – Muchowiec.

Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary, za tydzień kolekta na potrzeby parafii.

Polecamy „Gościa Niedzielnego” oraz wrześniowy numer „Pielgrzyma”.

 

Intencje Mszy świętych 06.10.2019
Intencje Mszy świętych 29.09.2019