Eucharystia - bp Tihamér Tóth

Kościół wobec Eucharystii zna tylko jeden gest: klęczenie! Jest to zupełnie zrozumiałe! Tak zawrotnej tajemnicy nie można powitać stojąco, należy się pochylić i upaść na kolana. Po wypowiedzeniu przez kapłana kilku słów nad małą Hostią niepokaźny kawałek chleba zawiera w sobie większy skarb, niż ziemia i cały wszechświat ze swoją krasą i przepychem.

bp Tihamér Tóth, Eucharystia

Aktualności z Granicznej

1 minute reading time (282 words)

Ogłoszenia duszpasterskie 10.11.2019

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

10 listopada 2019, UROCZYSTOŚĆ ROCZNICY POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA WŁASNEGO

 

Świątynia jest znakiem Boga i miejscem naszego z Nim spotkania.Dzisiaj obchodzimy rocznicę poświęcenia naszej świątyni, w której Bóg udziela nam swoich darów: wysłuchuje modlitw, obdarza miłosierdziem i karmi Ciałem swego zmartwychwstałego Syna. Jest ta świątynia także znakiem naszej wiary i naszym wspólnym domem, gdzie spotykamy się, by wyznać wiarę i odnaleźć siebie jako Kościół - żywą świątynią Boga.”

 

 

 

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Przed kościołem odbywa się zbiórka na Fundację Papieską Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Dzisiejszą Liturgię Nieszporów ofiarujemy w duchu solidarności z Kościołem Prześladowanym. Po nabożeństwie adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi św.

 

W poniedziałek o godz. 12.00 będzie Msza św. w intencji Ojczyzny z okazji Święta Niepodległości. W tym dniu kancelaria parafialna będzie nieczynna.

 

W III. piątek miesiąca po Mszach o 8.00 i 18.00 odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

 

W sobotę odwiedziny chorych parafian. Prosimy o zgłoszenia w kancelarii.

 

W przyszłą niedzielę przypada III. Światowy Dzień Ubogich. Kulminacyjnym momentem obchodów tego dnia w archidiecezji będzie Msza św. o godz. 16.00 w naszym kościele, której przewodniczyć będzie ks. bp Grzegorz Olszowski. We wspólną modlitwę włączą się Siostry Misjonarki Miłości, osoby ubogie i bezdomne oraz organizatorzy tego dnia. Po Mszy św. będzie dalszy ciąg spotkania z ubogimi, dlatego też wyjątkowo nie będzie nieszporów i adoracji Najśw. Sakramentu.

 

W piątek 22 listopada rozpoczniemy odwiedziny duszpasterskie. Plan odwiedzin znajdziemy w gablotkach, tygodniku parafialnym oraz na stronie internetowej parafii.

 

W gablotkach znajdziemy również informacje o zbliżających się wyborach do Rady Jednostki Pomocniczej naszej dzielnicy.

 

Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary, za tydzień kolekta na potrzeby remontowe naszego kościoła.

 

Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego /cena 6 zł/. Jest także najnowszy numer „Pielgrzyma”, który serdecznie polecamy.

 

Plan odwiedzin duszpasterskich 2019/2020 (kolęda)
Intencje Mszy świętych 10.11.2019