Eucharystia - bp Tihamér Tóth

Kościół wobec Eucharystii zna tylko jeden gest: klęczenie! Jest to zupełnie zrozumiałe! Tak zawrotnej tajemnicy nie można powitać stojąco, należy się pochylić i upaść na kolana. Po wypowiedzeniu przez kapłana kilku słów nad małą Hostią niepokaźny kawałek chleba zawiera w sobie większy skarb, niż ziemia i cały wszechświat ze swoją krasą i przepychem.

bp Tihamér Tóth, Eucharystia

Aktualności z Granicznej

1 minute reading time (191 words)

Ogłoszenia duszpasterskie 26.04.2020

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

III Niedziela Wielkanocna, 26.04.2020

 

 

 

 

 

Kościół przeżywa dzisiaj III Niedzielę wielkanocną. Msza św. transmitowana przez internet o godz. 11.00. Adoracja Najśw. Sakramentu w kościele: 17.00 – 19.00.

 

 

 

Msze św. w naszym kościele odbywają się według stałego porządku. Powierzchnia naszej świątyni pozwala nam pomieścić w czasie świętej liturgii maksymalnie do 50 osób jednocześnie, przy zachowaniu odpowiednich odległości. Prosimy o zajmowanie wskazanych w kościele miejsc i przyjęcie wskazówek odnośnie porządku przystępowania do Komunii św. Liczymy na zrozumienie oraz pomoc w zapewnieniu bezpieczeństwa.

 

 

 

W sobotę /wyjątkowo w tym roku 2 kwietnia/ będziemy obchodzili uroczystość Najśw. Maryi Panny Królowej Polski. Msza św. w intencji Ojczyzny o godz. 12.00 /transmitowana przez internet/.

 

 

 

Transmitujemy również codzienną Mszę św. o godz. 18.00 oraz niedzielną o 11.00. Również /aż do odwołania/ będzie codzienna transmisja modlitwy różańcowej w intencji parafii w obliczu zagrożenia pandemią, o godz. 20.30.

 

 

 

Kancelaria parafialna nadal nie będzie czynna. Odnośnie wszystkich potrzeb zarówno kancelaryjnych jak też i duchowych, prosimy o kontakt telefoniczny z kapłanami. Każdego dnia jesteśmy do dyspozycji parafian i próbujemy zaradzić ich potrzebom.

 

 

 

Dziękujemy za wciąż okazywane wsparcie – zarówno te duchowe, jak i materialne. Zapewniamy też o naszej codziennej modlitewnej pamięci o całej Wspólnocie.

 

 

 

 

 

Apel Arcybiskupa Katowickiego z okazji święta św.J...
Intencje Mszy świętych 26.04.2020