Eucharystia - bp Tihamér Tóth

Kościół wobec Eucharystii zna tylko jeden gest: klęczenie! Jest to zupełnie zrozumiałe! Tak zawrotnej tajemnicy nie można powitać stojąco, należy się pochylić i upaść na kolana. Po wypowiedzeniu przez kapłana kilku słów nad małą Hostią niepokaźny kawałek chleba zawiera w sobie większy skarb, niż ziemia i cały wszechświat ze swoją krasą i przepychem.

bp Tihamér Tóth, Eucharystia

Aktualności z Granicznej

2 minutes reading time (306 words)

Ogłoszenia duszpasterskie 28.06.2020

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

XIII Niedziela zwykła, 28.06.2020

 

 

 

Dzisiejsza Ewangelia mówi nam, czego oczekuje Pan Jezus od swoich uczniów. Droga, na którą nas zaprasza jest niełatwa, ale ostatecznie jest to droga naśladowania Syna Bożego, który nade wszystko umiłował Ojca, który podjął swój krzyż i ukazał niezwykłą wartość głoszenia Słowa Bożego.

 

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby parafii. Prosimy o składanie ofiar do skarbony przed stopniem komunijnym.

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Dzisiaj o 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi św. do godz. 19.00.

 

Również przez cały miesiąc lipiec od godz. 17.00 do Mszy wieczornej będzie adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi św.

 

Od 1 lipca Msze św. w tygodniu będą o 8.00 i 18.00, w niedziele nie będzie Mszy św. o 16.00.

 

W poniedziałek Uroczystość św. Ap. Piotra i Pawła. Kolekta na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

 

W środę o godz. 18.00 będzie Msza św. w 10. rocznicę śmierci śp. ks. Zdzisława Tronta, który w latach 1993-1997 był wikariuszem w naszej parafii. O Mszę św. prosi Fundacja charytatywna jego imienia, która swoją siedzibę ma w Wodzisławiu Śl. Pismo fundacji z prośbą również o przesyłanie wspomnień i zdjęć dotyczących ks. Zdzisława znajdziemy na stronie parafialnej.

 

W I. czwartek lipca o 17.30 modlitwy za kapłanów i osoby konsekrowane oraz o powołania.

 

W I. piątek o 17.30 modlitwy wynagradzające do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

 

W I. sobotę Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi o 8.00. Po Mszy św. różaniec wynagradzający i spotkanie zelatorów.

 

Kancelaria parafialna będzie otwarta w poniedziałki, środy i piątki od 8.30 do 11.00, we wtorki i czwartki od 15.00 do 17.00. Fizyczna obecność w kancelarii nie zawsze jest konieczna, dlatego prosimy przede wszystkim o kontakt telefoniczny w w/w godzinach.

 

Na stoliczku przy zakrystii znajdziemy „Gościa Niedzielnego”, „Pielgrzyma” i Tygodnik.

 

Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary. Za tydzień kolekta na Seminarium Duchowne oraz zbiórka przed kościołem na powodzian na Podkarpaciu /o czym szerzej w komunikacie ks. Arcybiskupa/.

 

Intencje Mszy świętych 28.06.2020
Komunikat ks. Arcybiskupa