Eucharystia - bp Tihamér Tóth

Kościół wobec Eucharystii zna tylko jeden gest: klęczenie! Jest to zupełnie zrozumiałe! Tak zawrotnej tajemnicy nie można powitać stojąco, należy się pochylić i upaść na kolana. Po wypowiedzeniu przez kapłana kilku słów nad małą Hostią niepokaźny kawałek chleba zawiera w sobie większy skarb, niż ziemia i cały wszechświat ze swoją krasą i przepychem.

bp Tihamér Tóth, Eucharystia

Aktualności z Granicznej

2 minutes reading time (366 words)

13.12.2020 - Ogłoszenia duszpasterskie

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

III Niedziela Adwentu, 13 grudnia 2020

 

 

 

Dzisiaj już trzecia Niedziela Adwentu. Liturgia mówi nam o radości, której źródłem jest nadzieja na rychłe nadejście Zbawiciela i wiara, że już dzisiaj Jego bliskość odnajdujemy w Eucharystii.

 

Ofiary do skarbony składamy dzisiaj na potrzeby remontowe naszego kościoła i na ogrzewanie.

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Dzisiaj jeszcze o 17.00 nieszpory z konferencją adwentową oraz adoracja Najśw. Sakramentu.

 

W tygodniu adoracja z okazją do przedświątecznej spowiedzi św. codziennie od 17.00 do 18.00.

 

Roraty w tym tygodniu będą w poniedziałek, środę i piątek o 7.00, we wtorek i czwartek o 18.00.

 

W środę o 17.00 różaniec z nowenną o ustanie pandemii.

 

Ponieważ ostatnio więcej osób przychodzi do naszego kościoła na niedzielne Msze św., od następnej niedzieli będzie jeszcze dodatkowa Msza św. o godz. 14.30, przez cały czas pandemii.

 

Parafialny Zespół Caritas ma pod szczególną opieką około 20 rodzin i osób samotnych. Aktualnie zbiórki żywności i innych artykułów przed centrum handlowym nie są możliwe i trudniej przygotować paczki na święta. Stąd w tym roku jest prośba o datek finansowy na ten cel, a panie z zespołu zakupią potrzebne rzeczy na święta dla podopiecznych. Ofiary prosimy składać – najlepiej do przyszłej niedzieli - do skarbonki św. Antoniego lub na konto parafii z dopiskiem: świąteczny dar dla ubogich w parafii.

 

Tradycyjne odwiedziny kolędowe w tym roku nie są możliwe. Po świętach, w okresie Bożego Narodzenia będzie codziennie, od poniedziałku do piątku, ofiarowana Msza św. w intencji wszystkich mieszkańców poszczególnych bloków ze specjalnym błogosławieństwem. Ci, którzy będą mogli przyjść, przyniosą wodę do poświęcenia i otrzymają kredę do tradycyjnego zapisu. Wszyscy pozostali mieszkańcy będą mogli złączyć się w modlitwie poprzez transmisję internetową. Plan tego wyjątkowego kolędowania znajdziemy w Pielgrzymie, w gablotkach i na stronie internetowej parafii.

 

Świece wigilijne oraz opłatki dostępne są dzisiaj po Mszy św. w holu przed kancelarią, a w ciągu tygodnia w kancelarii. U sióstr na furcie również można się zaopatrzyć w opłatki.

 

Na stronie internetowej naszej parafii znajdziemy adwentowo-świąteczną refleksję ks. Arcybiskupa oraz komunikat Głównego Inspektora Sanitarnego w sprawie chowania osób zmarłych na Covid-19.

 

Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary, za tydzień kolekta na potrzeby naszej parafii.

 

Na stoliku przy zakrystii znajdziemy nowego Gościa Niedzielnego oraz Tygodnik. Grudniowy numer „Pielgrzyma” ukaże się w przyszłą niedzielę w wersji papierowej.

  

13.12.2020 - Intencje Mszy świętych
GIS - komunikat ws. pogrzebów zmarłych na Covid-19