Eucharystia - bp Tihamér Tóth

Kościół wobec Eucharystii zna tylko jeden gest: klęczenie! Jest to zupełnie zrozumiałe! Tak zawrotnej tajemnicy nie można powitać stojąco, należy się pochylić i upaść na kolana. Po wypowiedzeniu przez kapłana kilku słów nad małą Hostią niepokaźny kawałek chleba zawiera w sobie większy skarb, niż ziemia i cały wszechświat ze swoją krasą i przepychem.

bp Tihamér Tóth, Eucharystia

Aktualności z Granicznej

1 minute reading time (223 words)

10.01.2021 Ogłoszenia duszpasterskie

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

Święto Chrztu Pańskiego, 10 stycznia 2021

 

 

 

Świętujemy dziś uroczyste rozpoczęcie publicznego życia Jezusa. Wyjściem ze zwyczajności i ukrycia można nazwać dzień Chrztu Chrystusa w Jordanie. Wszystko jest w nim wyjątkowe: rozwarte niebo i Duch zstępujący na Chrystusa i głos Ojca. Niech te znaki jeszcze bardziej umocnią naszą wiarę w Chrystusa – Sługę, w którym Bóg ma upodobanie.”

 

 

 

Ofiary do skarbony składamy dzisiaj na potrzeby naszej parafii.

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Dzisiaj o godz. 17.00 nieszpory kolędowe oraz adoracja.

 

W ramach duchowej kolędy również w tym tygodniu o godz. będą Msze św. w intencji parafian z poszczególnych ulic. Codziennie też od godz. 17.00 możemy uczestniczyć w adoracji Najświętszego Sakramentu i przystąpić do spowiedzi. W środę w duchowej kolędzie mogą uczestniczyć mieszkańcy Domów Studenta istniejących na terenie parafii.

 

W środę o 17.00 będzie różaniec i nowenna o ustanie pandemii, a w piątek /III. piątek m-ca/ w ramach adoracji odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

 

Na stronie internetowej parafii znajdziemy informacje o rozpoczynającej się V. edycji Szkoły Katechetów Parafialnych. Skierowana jest ona do wszystkich osób zainteresowanych pogłębieniem własnej wiary, a w szczególności do osób już posługujących w parafiach (liderzy, animatorzy, odpowiedzialni za grupy i wspólnoty).

 

Dziękujemy też za dzisiejszy dar materialny. W przyszłą niedzielę ofiara będzie na cele remontowe naszego kościoła.

 

Na stoliku przy zakrystii znajdziemy nowego „Gościa Niedzielnego”, „Tygodnik” oraz grudniowy numer „Pielgrzyma”. Styczniowy „Pielgrzym” ukaże się za tydzień.

  

10.01.2021 Intencje Mszy świętych
03.01.2021 Intencje Mszy świętych