Eucharystia - bp Tihamér Tóth

Kościół wobec Eucharystii zna tylko jeden gest: klęczenie! Jest to zupełnie zrozumiałe! Tak zawrotnej tajemnicy nie można powitać stojąco, należy się pochylić i upaść na kolana. Po wypowiedzeniu przez kapłana kilku słów nad małą Hostią niepokaźny kawałek chleba zawiera w sobie większy skarb, niż ziemia i cały wszechświat ze swoją krasą i przepychem.

bp Tihamér Tóth, Eucharystia

Aktualności z Granicznej

Przegląd Przegląd Szukaj Szukaj Do góry Do góry
Szczegóły pliku
Pielgrzym 269 - styczeń 2022 Pielgrzym 269 - styczeń 2022 HOT
(0 głosów)

Drodzy Czytelnicy,

styczniowy numer Pielgrzyma otwiera XXIV rok wydawania naszego miesięcznika. Staramy się towarzyszyć i z kronikarską dokładnością notować parafialne wydarzenia. A tych – mimo ciągle trwających pandemicznych ograniczeń – na przełomie roku nie brakowało. Znajdziemy więc w numerze podsumowanie rorat i relacje z koncertów w naszym kościele. Po świątecznej przerwie wracamy do krucjatowego cyklu ks. Mateusza, który w przedostatnim odcinku zadaje pytanie, skąd nienawiść do krzyżowców. Przed świętem Ofiarowania Pańskiego, który jest również Dniem Życia Konsekrowanego staramy się nieco uporządkować wiedzę o tej formie życia szczególnie oddanego Panu Bogu. Pani Katarzyna snuje refleksję o tradycyjnych okołonoworocznych porządkach i postanowieniach. Proponujemy również bliższe, nie tylko przyrodnicze, spojrzenie na mirt, który wcale nie jest taki zwyczajny, jakby to wynikało z jego botanicznej nazwy.

Życzymy przyjemnej lektury,

Redakcja

PS. Jak zwykle apelujemy o wzajemną troskę o zdrowie, która wyraża się także w przestrzeganiu prostych zasad sanitarnych, jak zachowywanie dystansu czy noszenie maseczki . Niestety z tym ostatnim jest w naszym kościele różnie. To smutne…

Szczegóły

Wersja:
Wielkość5.32 MB
Pobrany251
Język
Licencja
Autor
Strona www
Cena
Dodany2022-01-23
Dodany przezPielgrzym
Data modyfikacji
Zmieniony przez

Pobierz